3 GYVENIMAI IR 100 AUKSINIŲ /
Visi vaikai jau moka suptis. Visi trys to išmoko būdami trijų, o man mokėjimas įsisupti – kažin kokia svarbi žymė jų savarankiškumo raidoje.
Vasara užsiskaito kaip išsipildžiusi nuo momento, kai nusiimu mamos dovanotą žiedą. Nusiimu dažniausiai Bulgarijoje, kai ilgai plaukioju jūroje ir bijau jį pamesti. Žiedą branginu, nes jį mama dovanojo per 16-tąjį mano gimtadienį. Mamos nebėra. O žiedą, jei išliks, padovanosiu dukrai per 16-tąjį jos gimtadienį. Jei tuo metu atrodys pakankamai atsargi, kad jo lengvai nepamestų. Močiutės taip pat nebėra.
Kai atšyla orai, vaikus iš darželio, būna, vežame dviračiais. Šiemet Žirmūnų dviračių take, prie pat Neries, matėm stirną. Kirto taką maždaug metras du nuo mano dviračio priekio. Turbūt niekad nesu mačius jų taip iš arti. Nedidelis įvykis, bet pamatyti iš arti laukinį gyvūną – visą laiką kažkas neįprasto. Įsivaizduoju kaip senatvėje su vyru kalbėsim – o tu atsimeni? Abu palinksėsim galvomis ir žinosim, kad būtent tokie bendros patirties momentai sulipdė mus kaip porą.
Ilgai taupiau savo užrašuose D.W.Winnicotto mintį. Šis autorius – psichologas, rašęs apie vaikų raidą. Cituoju: „Kai kuriems vyrams atrodo, kad jie geriau atliktų motinos vaidmenį negu jų žmonos, tad kartais jie gali gerokai kliudyti. Šitai ypač akivaizdu, kai vyrai linkę dailiai „įčiuožti“, pabūti labai „kantria“ motiną kokį pusvalandį ir vėl „iščiuožti“ lauk, visiškai nesirūpindami tuo, kad motina turi būti geros 24 valandos per parą ir taip diena iš dienos.” Man turbūt tik džiaugtis, kad abu su vyru esam vienodai „įčiuožę“. Abu vienodai pavargę, kartais – pikti, bet tikri, kad nei vienam nekiltų mintis palikti kitą vienui vieną visoje šioje laimėje.
Gydančio gydytojo siuntimą į NDNT ir išrašus iš gydymo stacionare ligos istorijos (forma 003/a, asmens istorijos (neįskaitau), forma 025/a, siuntimas į NDNT galioja 60 d. Prašymą nustatyti asmens spec poreikius. Asmens tapatybės. Action research. Pateikti pavyzdį kiek trunka apdoroti vieną atvejį. Non-linear. Conversational interference depends on the visibility of contextualization cues. Krutinė 92-93, liem – 80, klubai – 103-104 cm. 4-5 metai. Pradėjo lankyti darželį, išmoko žvejoti ir jam labai gerai sekasi. Išmoko rašyti savo vardą. „I did not thought that being a woman would be part of the equation”. 50/50 by 2020. Mano užrašinėje viskas atrodo taip pat kaip ir galvoje – susimaišę.
Pirmi metai, kai kūnas duoda apie save žinot taip aiškiai. Genetika ar kas ten buvo – iki šiol nereikėjo daryti nieko, o atrodžiau gerai. Arba bent jau buvau pati sau graži. Per pastaruosius metus kūnas pasikeitė tiek, kad dabar turiu dėti pastangas jame apsigyventi iš naujo.
Dalis moterų tokiu atveju turbūt imtųsi kokios nors aktyvios kontrolės – mažintų cukraus, miltinių patiekalų, „sėstų ant dietos“ ar pradėtų daugiau sportuoti. Taip būtų galima prailgti savo galiojimo laiką dar keleriems metams. Aš nematau prasmės pūsti prieš gamtą ir bandau susitaikyti su tuo, kas ateina. Nei jaukus, nei fainas periodas. Galėtum džiaugtis, kad kūnas tarnauja ir gali matyti savyje to ženklus – išsiplėtusias venas, strijas, papildomus kilogramus. Bet man neišeina tame matyti daug grožio.
Į tą senėjimo grafiką įsipaišo ne tik fiziniai pokyčiai, bet ir psichologiniai. Suprantu, kad nemėgstu pažinčių su naujais žmonėmis. Ir nebenoriu apsimesti, kad yra kitaip. Savo gyvenimą jau kartą išmokau antrą kalbą kaip gimtąją. Gal ir ne kažin koks pasiekimas, bet vis tiek kainavęs. Nebenoriu to daryti dar kartą. Bent jau ne dabar. „Ambicijos“ ir „iššūkiai“ nėra žodžiai, kurių skambėsis glostytų ausį.
Skaitau „Lamų slėnį“. Vadinu jį „tuo snobišku žurnalu“, bet vis tiek laikas nuo laiko paskaitau. Įkvepia taip pat kaip ir gražios Instragram paskyros. Pasidžiaugiu dėl tų jaunų žmonių drąsos, atvirumo pasauliui ir galimybių. Vis dėlto niekaip negaliu atsekti iš ko jie gyvena, ir kas suteikia jiems tokių galimybių. Atrodo, kad tų gražių paskyrų pasaulyje pinigai neegzistuoja ar yra savaiminė aplinkybė. Kaip žaidimuose, kuriuose pradedi turėdamas rezerve 3 gyvenimus ir 100 auksinių.